21. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbędzie się w 2024 roku pod hasłem Biblioteka – miejsce na czasie”.

Hasło Tygodnia Bibliotek

Autorką hasła Biblioteka – miejsce na czasie jest Katarzyna Pawluk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, przewodnicząca Zarządu Okręgu SBP w Opolu, członek ZG SBP.

To przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. To centralne miejsce doświadczeń kulturalnych. “Biblioteka – miejsce na czasie” nie ogranicza się do tradycyjnych książek – promuje różnorodność czytania, włączając w to: audiobooki, e-booki, gry edukacyjne, podcasty, platformy edukacyjne online oraz inne niestandardowe formy.

Czytaj więcej o haśle>>>

Konkurs na plakat Tygodnia Bibliotek

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich co roku ogłasza konkurs na plakat Tygodnia Bibliotek.

Ogłoszenie konkursu na plakat

Wyniki konkursu na plakat

Nagranie webinarium informacyjnego na temat Tygodnia Bibliotek 2024

Spotkanie odbyło się 5 kwietnia 2024 roku o godzinie 12:00.

W trakcie spotkania zostały zaprezentowane dotychczasowe działania podejmowane przez SBP, a także nowe propozycje dla bibliotek i bibliotekarzy chcących wziąć udział w tegorocznej edycji!

Sprawozdanie z webinarium informacyjnego

Zgłoszenie biblioteki do udziału w akcji

Biblioteki, które chcą wziąć udział w akcji, mogą się rejestrować poprzez formularz rejestracyjny:

Zgłoś bibliotekę

Materiały promocyjne do pobrania

Wydawnictwo Naukowe i Edukacyjne SBP

Konferencja prasowa

Konkurs na wydarzenie – akcję – Tygodnia Bibliotek

Ogłoszenie konkursu na wydarzenie – akcję

Relacje z Tygodnia Bibliotek

Biblioteki organizujące działania w ramach Tygodnia Bibliotek zapraszamy do dzielenia się informacjami na ten temat.

Zaproszenia i relacje z 21. Tygodnia Bibliotek można przesyłać na adres: redakcja.portal@sbp.pl

Dofinansowanie i partnerstwo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedstawiające orła w koronie, nazwę ministerstwa i szarfę w kolorach polskiej flagi

Partnerem wspierającym SBP w realizacji Tygodnia Bibliotek 2024 jest OSDW Azymut – dystrybutor przyjazny bibliotekom.