Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek było „Zasmakuj w bibliotece”. Można je rozumieć na różne sposoby. Główne skojarzenia krążą wokół tematów kulinarnych, czyli np. książek z jedzeniem w tytule, dań związanych z bohaterami literackimi itp. Justyna i Kinga, bibliotekarki z dziecięcej placówki “Skarżyńskiego, postanowiły ugryźć temat w nieco inny sposób i zagłębić się w znaczenie słów „zasmakować w bibliotece”. Dla nich oznaczało to bliskie poznanie, polubienie książek i doświadczenie w tym miejscu czegoś magicznego.

Justyna Gąsiorek wykonała rysunki, Kinga Stojek napisała treść i opowiada bajkę w nagraniu.

Powstało opowiadanie, w którym główny bohater w dzieciństwie był miłośnikiem książek, ale z czasem zagubił tę miłość. Po latach, będąc już dorosłym mężczyzną, powrócił do czytania dzięki przypadkowemu i magicznemu doświadczeniu doznanemu w bibliotece.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy