20. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbędzie się w 2023 roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”.

Hasło Tygodnia Bibliotek

Autorką hasła „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” jest Jolanta Poważyńska z Koła SBP w Wałbrzychu.

Wybraliśmy je ponieważ jest otwarte i kładzie nacisk na społeczny charakter instytucji. Biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i każdą poszczególną osobę.

Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie –  fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze.

Oferta Biblioteki jest różnorodna i dostosowana do wielu potrzeb. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.

Konkurs na plakat Tygodnia Bibliotek

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich co roku ogłasza konkurs na plakat Tygodnia Bibliotek.

Laureatem konkursu na plakat 20. Tygodnia Bibliotek 2023 został Emil Idzikowski.

Ogłoszenie konkursu na plakat

Wyniki konkursu na plakat

Zgłoszenie biblioteki do udziału w akcji

Biblioteki, które chcą wziąć udział w akcji, mogą się rejestrować poprzez formularz rejestracyjny:

Zgłoś bibliotekę

Konferencja prasowa

8 maja 2023 odbyła się konferencja prasowa inaugurująca Tydzień Bibliotek 2023.

Nagranie wydarzenia zostało opublikowane na kanale YouTube sbp.pl oraz na tej stronie.

Konkurs na kampanię społeczno-edukacyjną Tygodnia Bibliotek

Do 9 czerwca biblioteki mogą zgłaszać swoje działania:

Ogłoszenie konkursu na kampanię społeczno-edukacyjną

Rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu na kampanię społeczno-edukacyjną Tygodnia Bibliotek

Relacje z Tygodnia Bibliotek

Biblioteki organizujące działania w ramach Tygodnia Bibliotek zapraszamy do dzielenia się informacjami na ten temat.

Zaproszenia i relacje z 20. Tygodnia Bibliotek można przesyłać na adres: redakcja.portal@sbp.pl

Dofinansowanie i partnerstwo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedstawiające orła w koronie, nazwę ministerstwa i szarfę w kolorach polskiej flagi

Partnerem wspierającym SBP w realizacji Tygodnia Bibliotek 2023 jest OSDW Azymut – dystrybutor przyjazny bibliotekom.