Do tegorocznej ogólnopolskiej akcji promocji czytelnictwa i bibliotek, organizowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich dołączają nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. im. Marii Skłodowskiej- Curie w Stołpiu.

Z uwagi na obowiązujące określone ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii wydarzenia w ramach Tygodnia Bibliotek 2020 odbędą się online.

Zaplanowane działania:

1. Konkurs czytelniczy “Mistrz lektur”, osoby odpowiedzialne: p. Magdalena Laskowska, p. Maria Łuczak i p. Marzena Mazurek- Dymczyk. Konkurs dla klas IV- VIII.Konkurs przeprowadzony zostanie za pośrednictwem platformy ZOOM
  1. Konkurs recytatorski “Wiersz dla Mamy”, osoby odpowiedzialne: p. Magdalena Laskowska, Marzena Mazurek- Dymczyk. Konkurs dla klas IV- VIII. Konkurs przeprowadzony zostanie za pośrednictwem platformy ZOOM
  2.  Konkurs plastyczny “Ilustracja do ulubionej książki”, odpowiedzialna p. Kamila Dąbrowska. Konkurs dla klas I – III. Prace będą zamieszczone na szkolnym FB.
  3.  Akcja czytelnicza “Szkolne czytanie”. Chętni nauczyciele, rodzice i przedstawiciele SU nagrywają krótkie filmiki, w których czytają fragment książki dla dzieci. Zależy nam na tym, żeby był przynajmniej jeden filmik dziennie. Nagrania udostępniane będą codziennie na szkolnym FB.
  4.  Akcja czytelniczo- fotograficzna “Zostań bohaterem literackim”. Akcja dla wszystkich. Polegać będzie na przebraniu się za postać literacką i zrobieniu zdjęcia. Zdjęcia zostaną zamieszczone na szkolnym FB.

Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej- Curie w Stołpiu