Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej aktywnie włączyła się w obchody XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2020 przebiegającego pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”.

Na kanale YouTube i Facebook’u codziennie od 11 do 15 maja umieszczaliśmy filmy z cyklu „Danie Dnia – bibliotekarz poleca”

oraz serwowaliśmy „Sprawdzone smaki”, czyli najczęściej wypożyczane książki w naszej bibliotece.

Z okazji tegorocznej akcji przygotowaliśmy także prezentację dla dzieci odpowiadającą na pytanie: w jakich smakach gustują mole książkowe?

Najmłodsi Czytelnicy poznali sposób na zaspokojenie apetytu moli, które miały chrapkę na książki. Mieli też możliwość rozwiązać zagadki i łamigłówki online pt. „Kliknij. Odkryj. Przeczytaj.” z wykorzystaniem wierszyków dla dzieci.

Wszystkie te działania spotkały się  z pozytywnym odbiorem w sieci w postaci odtworzeń i udostępnień.

MBP w Dąbrowie Tarnowskiej