Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach w ramach Tygodnia Bibliotek 2020 zaproponowała swoim Czytelnikom udział w trzech akcjach:

1. Konkursie Smak słów i słowa o smakach. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach.

Najmłodszych, czyli dzieci do lat 10, zaproszono do zilustrowania szczególnej dla nich książki. Takiej, którą muszą smakować każdego wieczora, bo inaczej sen nie przyjdzie lub do której wielokrotnie wracają każdego dnia.

Tych trochę starszych oraz tych zdecydowanie dojrzalszych poproszono o stworzenie za pomocą dowolnego narzędzia internetowego (np. Canvy) lub zwykłego aparatu fotograficznego projektu graficznego oddającego literackie opisy kulinariów lub sensualne skojarzenia wywołane dowolną książką. Być to mógł np.  Wojskiego „Bigosu smak przedziwny, kolor i woń” lub Tetmajera kręcenie się „wstęgą naokoło księżyca”.

2. #pbpoborniki, czyli akcji na profilu facebookowym, gdzie czytelnicy mogli podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z naszą biblioteką, doskwierającym im brakiem możliwości odwiedzin biblioteki albo złożyć nam życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza.
3. Biblioteka we wspomnieniach, czyli lekturę tekstów zredagowanych przez grono przyjaciół naszej biblioteki. Jak w ich pamięci zapisała się PBP Filia w Obornikach, dowiedzieliśmy się m.in. z tekstów Nauczyciela Roku 2019 Pani Zyty Czechowskiej i radnego powiatu obornickiego Pana Błażeja Ciskowskiego. Wszystkie pozyskane przez nas teksty można przeczytać na stronie internetowej http://oborniki.pbp.poznan.pl oraz Facebooku #bibliotekawewspomnieniach

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach