21. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej przy Zespole Placówek Kultury w Wąsoszu.

6 maja

Czas na spektakl: „O Marysi, gąskach i krasnoludkach” Teatr Edukacji i Profilaktyki z Uśmiechem.

7 maja

Krasnal w Krzywej Czapce i uciekający czas – animacje książkowe (zajęcia dla przedszkolaków).

Bibliotekarz: zawód na czasie? – lekcja biblioteczna dla szóstoklasistów.

8 maja

„Złodziej Czasu” Waldemara Wolańskiego: co kradnie nam czas i czy czas można przechytrzyć – steampunkowe animacje książkowe (zajęcia dla uczniów klas drugich i trzecich SP w ramach szkolnych innowacji pedagogicznych).

9 maja

Wehikuł czasu: podróże do przeszłości – animacje książkowe o drzewie genealogicznym  (zwiedzanie lokalnej wystawy Grupy Historycznej Kasztelania Wąsosz).

10 maja

Czas na spotkanie autorskie: Wiking, kot Rawawik i pasowanie na czytelnika (klasy I SP).

KsiążkoTwory – pobudka z Tappim (cykliczne otwarte zajęcia dla dzieci).

11 maja

Czas i miejsce na planszówki! (wydarzenie całodniowe, otwarte).

13 maja

Czas na Dyskusyjny Klub Książki: spotkanie młodzieżowe “Cinnamon girls” .

14 maja

Elmerowe żarty – animacje książkowe. Wizyta bibliotekarzy w przedszkolu w Czarnoborsku.

15 maja

Rozstrzygnięcie konkursu literacko-ekologicznego „Nasionka Czytelnictwa”.

16 maja

Złodziej Czasu: co kradnie nam czas i czy czas można przechytrzyć – steampunkowe animacje książkowe.

Tydzień Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Kamieniu Górowskim. Wydarzenie połączone z wystawą prac lokalnych artystów.

8 maja

godz. 16:00 Biblioteczny miszmasz – warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży.

Podczas warsztatów czytanie tekstów w kosmicznym języku, tworzenie mega długiego, wesołego wiersza, tworzenie projektu “Wymarzona biblioteka”, nadawanie tytułów zgromadzonym na wystawie pracom.

10 maja

godz. 16:00 Spotkanie z lokalnymi artystami, autorami prac wystawionych w bibliotece. Swobodna rozmowa na temat pasji, talentu, dzielenie się doświadczeniami, pokaz rysunku na żywo.

14 maja

godz. 16:00 Z księgozbiorem za pan brat – warsztaty dla dzieci i młodzieży. Wyszukiwanie w księgozbiorze książki z największą i najmniejszą ilością stron, tworzenie alfabetu z tytułami książek, przypisywanie wybranym pracom z wystawy tytułów i okładek książek. Warsztaty z poszanowaniem i bieżącym porządkowaniem księgozbioru.

15 maja

godz. 16:00 Głośne czytanie na luzie – przyjdź do biblioteki z kocem, karimatą, chipsami, popcornem, napojami, ułóż się wygodnie i chrupiąc ulubione przekąski posłuchaj pięknej bajki.

Biblioteka Publiczna w Wąsoszu

Strona internetowa: https://zpk.wasosz.gmina.pl/index.php/biblioteka/aktualnosci

FB: https://www.facebook.com/people/Biblioteka-Publiczna-w-W%C4%85soszu-i-Filia-Biblioteczna-w-Kamieniu-G%C3%B3rowskim/100075874329331/