Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Polu to mała jednoosobowa biblioteka działająca w gminie, która liczy niecałe 4600 mieszkańców. Mimo to corocznie organizuje Tydzień Bibliotek w niewielkim pomieszczeniu, którym dysponuje – zaledwie 66 metrów kwadratowych

W związku z obchodami tegorocznego Tygodnia Bibliotek w bibliotece odbyły się spotkania z grupami przedszkolnymi. Biblioteka na ten czas zamieniła się w Krainę krasnoludków, gdyż tydzień Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Polu był pod hasłem “Moja Twoja Nasza Biblioteka – wśród Krasnoludków”. Odwiedziło ją 150 przedszkolaków.

W bibliotece na półkach poukrywały się krasnoludki, a dodatkowo zostawiły list do dzieci i przygotowały zadania do wykonania. A więc dzieci musiały odszukać ukryte koperty z zadaniami, rozwiązać, a na zakończenie szukały ukrytych słodkości od krasnoludków. Zadania były trudne, gdyż wymagały sprytu, odwagi i uważności. W drewnianym domku krasnale zostawiły zagadki, pomieszały obrazki z książek. Dzieci musiały znaleźć książkę i umieścić w niej odpowiednią ilustrację. Policzyć ukryte krasnoludki, a było ich aż 24. Poza tym czytano bajkę “Śnieżka i 7 krasnoludków” oraz prezentowano bajkę-pokazywajkę. Zadania wywoływały uśmiech na buziach. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Było wesoło, kolorowo i bajkowo.

Chłopiec z grupy przedszkolaków szuka w drewnianym pudełku krasnoludków.