Oto kilka wydarzeń, które miały miejsce z okazji Tygodnia Bibliotek 2023 w Publicznej szkole Podstawowej w Łosiowie.

Moja

W poniedziałek na szkolnym korytarzu pojawiła się wystawa prac plastycznych przedstawiających domowe biblioteczki naszych uczniów – tzw. kompozycja otwarta (rodzaj kompozycji polegający na pozostawieniu odbiorcy dzieła sztuki pola do interpretacji). Pojawił się specjalnie zaprojektowany plakat – kolaż fotografii domowych biblioteczek naszych uczniów, naszej szkolnej i  gminnych bibliotek. Wystawa  ta jest  podsumowaniem trwającej od kilku tygodni  akcji czytelniczej

Dziękujemy pani Annie  Piekoszewskiej  i uczniom za wykonanie prac na lekcjach i kółku plastycznym.

Kolaż zdjęć z biblioteki.

Twoja

W środę w bibliotece szkolnej gościliśmy konkurs matematyczny dla klas 1-3, bo biblioteka to przestrzeń  dla każdego, także dla miłośników nauk ścisłych.

Nasza

W piątek z klasami 2b, 3 i 4 wybraliśmy się do Domu Kultury w Łosiowie na organizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży – Pawłem Beręsewiczem.

Beręsewicz autor książek na spotkaniu z dziećmi.
Paweł Beręsewicz na spotkaniu z dziećmi w Łosiowie

Wychowawczynie, polonistka i panie z obydwu bibliotek zapoznały uczniów z kilkoma książkami autora. Spotkanie było bardzo udane. Dowiedzieliśmy się dużo o pracy tłumacza, pisarza i o powstawaniu książek. Dla większości z nas było to pierwsze takie spotkanie, mamy nadzieję, że nie ostatnie.

Wygląda na to, że polubiliśmy czytanie książek oraz NASZĄ, TWOJĄ i MOJĄ BIBLIOTEKĘ.

Ilona Lis