Zaproponowana przez rumską bibliotekę wirtualna zabawa w #podajksiążkę spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem w całym kraju. Do tej pory dwie edycje akcji zgromadziły około 100 uczestników. Do akcji dołączył nawet znany piłkarz Artur Boruc!

Czytelnicza zabawa polegała na nagraniu filmiku, w którym przekazywana była książka z prawej do lewej strony a następnie przesłanie go do biblioteki. Premiera materiału filmowego, w którym udział wzięło ponad 40 osób z całej Polski, odbyła się w dniu bibliotekarza 8 maja i tym samym uroczyście zainaugurowała Tydzień Bibliotek 2020.

Do czytelniczej akcji przystąpiły bibliotekarki i bibliotekarze, blogerki i blogerzy, czytelniczki i czytelnicy z różnych zakątków Polski. Biblioteki również pozytywnie odpowiadały na zaproszenie rumskich bibliotekarzy często proponując swoją wersję zabawy. Zainteresowanie wciąż rośnie a informacja o inicjatywie dociera do coraz to nowych odbiorców i twórców. Dlatego Stacja Kultura postanowiła przedłużyć akcję i zachęcała do przesyłania kolejnych materiałów.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. W kolejnej odsłonie zabawy wzięło udział 51 osób z różnych stron kraju. 15 maja, na zakończenie Tygodnia Bibliotek 2020, książki ponownie połączyły ludzi!

Stacja Kultura dziękuje za tak liczny odzew, ogromne zaangażowanie i zaprasza do oglądania filmu na swoim Facebooku oraz Instagramie.

Inspiracją była akcja #roślinyłącząludzi, której autorem jest Ulubiony Ogrodnik

 


Stacja Kultura – Biblioteka Rumia