Maj to miesiąc, w którym świętujemy Dzień Bibliotekarza (08.05), a Tydzień Bibliotek (08.05-15.05) – akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, była zawsze okazją do organizowania wielu ciekawych wydarzeń i spotkań autorskich. Takie plany mieliśmy i w tym roku…. I wcale z nich nie rezygnujemy! Przenosimy nasze propozycje w bezpieczną strefę internetu. Zobaczcie co przygotowaliśmy:

08. maja, godz. 16.00 – premiera kolejnej części serii “Szach i Mat, Mości Królu” – Tomasz Gajewski (oddział dla dorosłych) będzie opowiadał o najważniejszej bierce w grze w szachy – królu.
09. maja, godz. 11.00 – “Poranek z Biblioteką” – Wioleta Adamczyk i Edyta Kaputyan (oddział dla dzieci i młodzieży) zaproponują gry i zabawy dla dzieci (5-12 lat)
11. maja, godz. 18.00 – “Aktywne poznawanie przyrody, czyli co można robić w bibliotece o czym nie wiedziałeś(aś)” – spotkanie w formie webinaru z profesorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego dr. hab. Stanisławem Czachorowskim (informacje i instrukcja dołączenia do spotkania pod nr tel. 502-087-037)
12.maja, godz. 18.00 – “Made it in Taiwan”– spotkanie autorskie NA ŻYWO z podróżnikiem Arturem Gorzelakiem
13. maja, godz. 17.00 – “Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki poleca..” – członkowie Klubu opowiedzą o swoich fascynacjach literackich
14. maja, godz. 18.00 – “Budowanie odporności w czasach koronawirusa” – spotkanie online z dr n.med. Edytą Biernat-Kałużą
15. maja, godz. 11.00 – “Biblioteka dla smyka” – Wioleta Adamczyk i jej córka Amelka przedstawią propozycje zabaw dla najmłodszych.

W wydarzeniach będzie można brać udział dołączając do fanów naszego profilu na Facebooku:
https://www.facebook.com/MiejskaBibliotekaPrzasnysz/


Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu