Miejska Biblioteka Publiczna w Drzewicy zaprasza na wydarzenia promujące książkę i czytelnictwo.

W przypadający 8 maja Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek rozpoczniemy Tydzień Bibliotek. Chcielibyśmy spełnić nasze zawodowe marzenia, które są również życzeniami czytelników.

Przy kawie i ciastku może uda nam się wymienić poglądy i ciekawe pomysły, aby MBP w Drzewicy była chętnie odwiedzana przez mieszkańców, z ciekawymi książkami i wydarzeniami sprzyjającymi rozwojowi różnych odbiorców. Jednym zdaniem zawsze na czasie.

Program

W ramach 12. edycji akcji ,,Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH” odbędą się spotkania autorskie:

• 8 maja godz. 12.30 – spotkanie autorskie z Dorotą Combrzyńską- Nogalą, autorką powieści dla dzieci i młodzieży.
  • 9 maja godz. 10.30 – spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką, autorką książek dla dzieci i młodzieży.
  • 10 maja godz. 10.00 ,,Literackie wspomnienia z dzieciństwa” z Panią Edytą Kowalską – Kierownik Przychodni Rejonowej w Drzewicy,
  • 11 maja godz. 10.00 – 3. Turniej League of Legends,
  • 13 maja godz. 10.00 – 3. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem rozmów będzie ,,Droga do szczęścia” Richarda Yatesa,
  • 14 maja godz. 10.30 -,,Czy szczęście można wyhodować?” Warsztaty z elementami biblioterapii.
    godz. 11.30 – Klimatyczne dekoracje do domu i biblioteki.
  • 15 maja godz. 11.00 – Spotkanie laureatów i wręczenie nagród uczestnikom konkursu ,,Rok Katarzyny Michalak’’,
    godz.15.00 – Biblioteczny Klub Malucha “Ekslibrisik” -,,Czy wiesz kim zostać chcesz?” Zawody zawsze na czasie,

Podczas spotkań autorskich będzie można nabyć książki z autografem.

Tygodniowi Bibliotek będzie towarzyszyła wystawa prac plastycznych “Niesamowite historie” oraz kiermasz książek i kwiatów.

Będzie nam bardzo miło gościć wszystkich czytelników i tych, którzy zechcą powiększyć grono bywalców drzewickiej książnicy.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Miejska Biblioteka Publiczna w Drzewicy
Strona internetowa: https://mbpdrzewica.pl/