Do obchodów tegorocznego święta zaprosiliśmy uczniów z klas 0-3 szkół podstawowych, którym został odczytany list od Królowej Bajki, która prosi o pomoc w odzyskaniu kolorów swoich poddanych, ponieważ im dzieci mniej czytają, tym bardziej bajki robią się coraz bardziej szare….

Uczestnikom Tygodnia Bibliotek zostały przygotowane arcytrudne zadania, które sprawdzały ich znajomość bajek, ale także uczyły współpracy w zespole, komunikacji, kreatywności.

Jednym z zadań było odgadnięcie rekwizytów z bajek, które zostały zakodowane na macie.

Dzieci wzięły udział w bajkowym quizie na Learnin Apps, turlały swoje własne baśniowe opowieści  i nadawały im tytuły: „Żabka pod mostem”, „Kamienna syrena”, „Siema, księżniczko”, „Zaczarowany las i piękna żaba”, „Zaklęte dzieci”.

Zaszyfrowane litery hasła głównego, którym było “Tydzień bibliotek” były ukryte w książkach, krzyżówkach, na macie do kodowania, a jedna z liter napisana była długopisem UV.

Grupa dzieci pochyla się nad książką i kartką papieru z krzyżówką, rozwiązując łamigłówki.

Dzieci wysłuchały historii o Astrid Lindgren (seria “Mali Wielcy”) oraz poznały teatrzyk Kamishibai z historią Christosa “Książki”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych wydarzeniach promujących czytelnictwo, bibliotekę i książki.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia w Zakopanem