Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu w tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek będzie świętować głównie w Internecie. W programie obchodów znalazły się m.in. inspirujące filmiki, obrazkowe tutoriale, akcje czytelnicze i atrakcyjne konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy do bycia na bieżąco z ofertą Biblioteki i śledzenia jej działań w mediach społecznościowych – tym razem głównie na Facebooku!

XVIII Tydzień Bibliotek 8-15.05.2021

„Znajdziesz mnie w bibliotece!”

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu

PROGRAM

Konkursy:

Wyjdź z ukrycia

III edycja konkursu literackiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych – termin zgłoszeń 8 maja – 10 czerwca 2021. Regulamin dostępny jest na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl

Literacka „zgaduj-zgadula”

Konkurs online. 10 maja 2021 o godz. 12.00 na Facebooku MBP pojawi się zestaw zdjęć z okładkami książek, z których wymazano tytuły i/lub nazwiska autorów. Czytelnik, który w ciągu doby, a zatem najpóźniej do 11 maja 2021 do godz. 12.00 przyśle na adres promocja@biblioteka.sosnowiec.pl maila z największą liczbą poprawnie rozszyfrowanych okładek książek, otrzyma nagrodę! (W przypadku remisu, zadecyduje refleks)

Prezentacje i filmiki:

Kreatywne warsztaty z biblioteką

Kolorowe tutoriale obrazkowe dla miłośników rękodzieła, publikowane na Facebooku MBP. Osoby, którym spodobają się pomysły na wykonane przez bibliotekarzy zakładki, wypożyczając książki bezpośrednio u autorek tutoriali w Filii nr 3 – Klimontów (ul. Klonowa 12), otrzymają specjalne pakiety materiałów, niezbędnych do własnoręcznego stworzenia zakładek.

Indeks ksiąg… znalezionych

Seria krótkich filmów, w których pracownicy Zagłębiowskiej Mediateki przedstawią najwybitniejsze książki światowej literatury, niegdyś zakazane, wycofywane z bibliotek, przemycane, piętnowane, dziś zaś należące do ścisłego kanonu. Wideo publikowane będą na Facebooku MBP.

Akcje czytelnicze:

W poszukiwaniu zaginionej alpaki – detektywistyczna gra dla dzieci, przygotowana przez maskotkę biblioteki – Firleja. Filmiki z niezbędnymi wskazówkami, a także krzyżówką, wykreślanką i mapką będą publikowane na Facebooku MBP w dn. 10-14 maja 2021 – codziennie o godz. 9.00. Dzieci podążając za wskazówkami i wykonując kolejne zadania Firleja będą mogły zdobyć atrakcyjne nagrody!

Niespodzianka z książką w tle

Specjalna akcja dla czytelników lubiących niespodzianki. Przygotowane dla nich pakiety skrywać będą wyłącznie lektury dotyczące biblioteki, bibliotekarzy i książki. Oferta przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych, a dostępna tylko w Filii nr 14 – Zagórze (ul. W. Jagiełły 10).

Oraz:

13.05, godz. 9.15 “Wierszyki łamiące języki” – zabawa językowa dla dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej nr 27 (plenerowa impreza zamknięta)

Filia nr 20 – Stary Sosnowiec, ul. J. Piłsudskiego 19


Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego ul. Kościelna 11, 41-260 Sosnowiec