8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i tym samym rozpoczynamy świętowanie Tygodnia Bibliotek, który potrwa do 15 maja. W związku z tym chcemy zaprosić naszych czytelników do zabawy „Oceniaj książki po okładce!”

Z okazji Dnia Bibliotekarza chcielibyśmy złożyć najlepsze życzenia wszystkim bibliotekarzom i życzyć im jak najszybszego powrotu do normalności.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Dodatkowo dla czytelników mamy propozycję wzięcia udziału w zabawie! Muzea na całym świecie zainicjowały jakiś czas temu akcję #betweenartandquarantine Biblioteki nie mogą być gorsze, więc proponujemy książkową odmianę tej inicjatywy.

O co chodzi? Już spieszymy z wyjaśnieniami! Zasady są bardzo proste:

Czytasz książki i posiadasz małą kolekcję swoich ulubionych tytułów w domu? Wspaniale!

Wybierz którąś pozycję z półki i zrób zdjęcie okładce. Nie potrzebujesz do tego profesjonalnego sprzętu. Fotografię można zrobić każdym aparatem, jaki masz pod ręką (tak, telefon też się liczy!).

Teraz najciekawsza część. Spróbuj własnymi siłami i dostępnymi pod ręką środkami odtworzyć to, co znajduje się na okładce wybranego tytułu! Liczymy na Waszą kreatywność, którą zawsze pozytywnie nas zaskakujecie.

Pamiętajcie, by przy robieniu zdjęcia zachować się zgodnie z zasadami postępowania związanymi z obowiązującym stanem epidemii. Zdjęcia możecie śmiało wykonać bez wychodzenia w domu.

Prześlijcie oba zdjęcia (okładki oraz jej autorskiej wersji) na adres: promocja@wbpg.org.pl w tytule wpisując „Oceniaj książki po okładce”.

Jeśli na Waszej fotografii pojawicie się Wy lub inni domownicy, będziemy potrzebować Waszej zgody na publikację wizerunku. Zaznaczcie odpowiednie rubryki w pliku, który linkujemy poniżej i również odeślijcie go nam wraz ze zdjęciami na maila (skan lub zdjęcie). Bułka z masłem!

Autorzy najciekawszych interpretacji okładek mogą liczyć na to, że otrzymają od nas zestaw bibliotecznych gadżetów!

Przykład pracy

Na Wasze zdjęcia czekamy przez cały Tydzień Bibliotek (od 8 do 15 maja). Od poniedziałku (10 maja) będziemy publikować wybrane fotografie na naszym profilu na Facebooku, Instagramie oraz w galerii na stronie internetowej. Zachęcamy także do umieszczania fotografii na własnych profilach FB oraz IG z hashtagiem #chodzedobiblioteki którym spróbujmy przy okazji odczarować obecną sytuację! Może przy okazji namówimy naszych znajomych do wspólnej zabawy?

Czytaj więcej: http://www.wbpg.org.pl/aktualnosc/tydzie%C5%84-bibliotek-zapraszamy-do-wsp%C3%B3lnej-zabawy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku