Konkurs „Książki od kuchni” dla nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych miasta i powiatu Biała Podlaska. Konkurs trwa do 15.05.2020 r. Uczestnicy Konkursu mają za zadanie znaleźć w dowolnie wybranej książce fragment, który nawiązuje do tematyki związanej z kuchnią, gotowaniem, pieczeniem, jedzeniem. W Konkursie nie można wykorzystywać książek kucharskich. Wybrany fragment należy przedstawić w realu w formie np.  upieczonego ciasta, przyrządzonej potrawy, udekorowanego stołu, ustawienia elementów w sposób odwzorowujący sytuację z książki. Na zwycięzcę najciekawszej kompozycji czeka pakiet książek do biblioteki szkolnej.

Akcja dzielenia się pomysłami przez nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych  na wirtualne działania. Pomysły zostaną zamieszczone na wirtualnej tablicy Padlet.

8.05. godz. 11.00 – „Minutki z książką” online, czyli czytanie dla najmłodszych dzieci w trakcie transmisji na żywo na stronie Biblioteki na Facebooku.

8.05. godz. 14.00 -Szkolenie on-line Prawo autorskie w pracy zdalnej nauczyciela bibliotekarza ramach Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego.

11.05. – zagadka słowna dla wszystkich zamieszczona na stronie Biblioteki na Facebooku. Zadanie polega na ułożeniu z rozsypanych liter tytułu nowości wydawniczej, związanej tematycznie z tegorocznym hasłem Tygodnia Bibliotek.

12.05. godz. 17.00 – Spotkanie online na stronie Biblioteki na Facebooku z Rafałem Cąkałą – dietetykiem, konsultantem żywieniowym. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Książkowe odżywianie” i będzie skierowane przede wszystkim do młodzieży i studentów.

15.05. godz. 11.00 – „Minutki z książką” online.

Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej