Obchody 21. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Szamotuły im. Edmunda Calliera rozpoczną się w środę 8 maja, czyli w Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego dnia biblioteka będzie czynna od godz. 12:00, gdyż wcześniej bibliotekarze z całej gminy spotkają się i będą świętować swój dzień.

13:00  Aula biblioteki

Spotkanie z podróżniczką Olą Mae, która z kotem Fryderykiem przemierzyła Europę na rowerze.

18:00

Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem, czyli Zagubionym w Karkonoszach. Autorem kryminałów z karkonoskimi historiami w tle.

9 maja

Wszystkie dzieci zapraszamy na „Bajkę o Żabim Królu” w wykonaniu Teatrzyku Cieni „Latarenka”. Przedstawienie zobaczyć będzie można o godz. 10:00 oraz 11:15.

18:00

Warsztaty sztuki opowiadania. Nadal możecie dołączyć!

10 maja

Bbiblioteka będzie nieczynna. W tym dniu nasi bibliotekarze odwiedzą kolegów po fachu w jednej z okolicznych bibliotek.

11 maja

W ramach cyklu Kobiecy Klimat w Bibliotece zapraszamy na Dzień Sąsiada przy Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Szamotułach oraz naszej Filii nr 1. Wychodzimy do Was z Zieloną InicJATYwą. Zazielenimy skwer u zbiegu ulic Łąkowej i Sportowej. Posadź z nami rośliny!

13 maja o godz. 10:00

Młodzież z szamotulskich szkół średnich wraz z lokalnymi pisarzami, Karoliną Zielińską oraz Robertem Batorym, weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Książka papierowa czy elektroniczna?”

14 maja o godz. 18:00

Zapraszamy na prelekcję „Arszenik i stare… księgi. O historii produkcji książki i jej mrocznych kartach” dr Alicji Szulc z Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu

15 maja o godz. 17:30

Tydzień Bibliotek 2024 zakończymy  spotkaniem w ramach cyklu Kobiecy Klimat w Bibliotece,  podczas którego przedstawicielka Polskiej Zielonej Sieci opowiadać będzie o „zielonych” umiejętnościach i ich roli na rynku pracy.

UWAGA

Od poniedziałku 13.05. do środy 15.05. w bibliotece odbywać się też będzie kiermasz książek, a przez cały Tydzień Bibliotek trwać będzie abolicja dla niesfornych czytelników.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły im. Edmunda Calliera
Strona internetowa: https://www.biblioteka-szamotuly.pl/