21. Tydzień Bibliotek w MBP w Sandomierzu – Biblioteka – Miejsce na czasie.
Cykl zaplanowanych bezpłatnych wydarzeń odbędzie się w budynku głównym sandomierskiej Biblioteki przy ul. Parkowej 1 w Sandomierzu.

08.05.  godzina 17.00
prelekcja Małgorzaty Chrzelest (MBP Sandomierz) na temat Michała Świerzowicza – sandomierskiego bibliotekarza, nauczyciela, wychowawcy

09.05. godzina 17.00
prelekcja dr Urszuli Stępień (kustosz Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu) „Ks. Jan Wiśniewski jako bibliofil”

10.05.  godzina 10.00
dziecięce kino europejskie – seans filmowy dla najmłodszych (przedszkola) ,

13.05. godzina 10.00
dziecięce kino europejskie – seans filmowy dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-IV),

14.05. godzina 12.00
 spotkanie autorskie dla młodzieży szkolnej z 18 letnim pisarzem – Mateuszem Cetnarskim popularyzujące czytelnictwo w oparciu o fabułę inspirowaną grami komputerowymi,

16.05. godzina 17.30
spotkanie autorskie z Andżeliką Chuchnowską – ukraińską poetką związaną z Sandomierzem promujące jej nowy tomik wierszy „Szepty Duszy” – Poezja jako spoiwo łączące narody.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Długosza w Sandomierzu
Strona internetowa: http://www.sandomierz.naszabiblioteka.com/