Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w
Łodzi zaprasza do wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek 2024!

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Z tej okazji zachęcamy do obejrzenia wystawy online pt. „8 maja – Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek”, która dostępna jest pod linkiem:
Wystawa wirtualna prezentuje wybrane pozycje literatury pięknej, których bohaterami są bibliotekarze lub takie, których akcja dzieje się w bibliotece.

8-11 maja

Akcja „Z książką na walizkach – XII Łódzkie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami” ph. “Niesamowite historie”.

Wydarzenie organizowane w województwie łódzkim przez Wydawnictwo Literatura i WBP w Łodzi. Wśród zaproszonych autorów znaleźli się: Andrzej Marek Grabowski, Beata Ostrowicka, Katarzyna Wasilkowska, Krzysztof Kochański, Marcin Przewoźniak, Paweł Beręsewicz, Renata Piątkowska. Finał akcji odbędziesię 11 maja w Łowiczu.

9 maja, godz. 10.00-15.00

Konferencja regionalna dla bibliotekarzy z Łodzi i województwa łódzkiego.
Podczas wydarzenia bibliotekarze podzielą się dobrymi praktykami z realizacji zadań we własnych Instytucjach. Będzie to doskonała okazja do promocji działań bibliotek z województwa
łódzkiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął EBIB. Szczegółowy
program dostępny jest pod linkiem:

14 maja, godz. 17.00

Wernisaż wystawy prac malarki Ewy Łazowskiej.
Artystka maluje na drewnie dając mu drugie życie. Na obrazach
przedstawionych podczas wystawy królować będą koty.

15 maja, godz. 17.00

Pokaz filmu “Na zawsze Melomani” połączony z dyskusją dotyczącą środowiska łódzkich melomanów.
Łódzko-krakowski zespół Melomani był pierwszym zespołem jazzowym w Polsce, powstał na
przełomie 1949 i 1950 roku. Bogate materiały archiwalne połączone są ze
wspomnieniami ikon polskiego jazzu: “Idona” Wojciechowskiego, Jana
“Ptaszyna” Wróblewskiego, Wojciecha Karolaka, Michała Urbaniaka, czy
Przemka Dyakowskiego. Szczegóły:
Wojewódzki Dzień Bibliotekarza
Podczas uroczystości nagrodzeni zostaną bibliotekarze z województwa łódzkiego, w tym laureaci
konkursu na Łódzkiego Bibliotekarza Roku 2023.Wydarzenie współorganizujemy wraz z Zarządem Okręgu Łódzkiego SBP.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi
Strona internetowa: https://www.wbp.lodz.pl/index.php/aktualnoci.html