Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników do uczestnictwa w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który odbędzie się pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie!”.

Przygotowaliśmy dla Was bogaty program atrakcji, poprzez różnorodne formy działań, takie jak spotkania autorskie, koncerty, czy warsztaty, pragniemy ukazać bibliotekę jako istotny ośrodek informacji, zapewniający swobodny dostęp do wiedzy oraz przestrzeń dla zabawy i rozrywki.

Biblioteka może być nie tylko miejscem nauki, ale także interesujących spotkań, imprez kulturalnych i naukowych, inspirujących przedsięwzięć.

Nie możemy również zapomnieć o finałowej akcji – 18 maja Biblioteka weźmie udział w Nocy Muzeów, podczas której Czytelnicy będą mieli okazję wziąć udział w rozmaitych, atrakcyjnych wydarzeniach.

Dołącz do naszego Tygodnia Bibliotek i odkryj, jak wiele fascynujących możliwości kryje się w naszej bibliotece!

07.05.

godz. 09.30 Tajemnice starych ksiąg – wykład i warsztaty recyklingowe dla dzieci

godz. 11.30 Zabawy z papierem czerpanym – wykład i warsztaty recyklingowe dla dzieci

godz. 14.00 Maraton naukowy – wykład dr. Krzysztofa Jarzęckiego

08.05.

godz. 14.00 Maraton naukowy – wykład dr. hab. Zdzisława Gębołysia prof. UKW

godz. 16.30 Biblioteka utrwala wspomnienia – wykład i warsztaty recyklingowe

09.05.

godz. 14.00 Maraton naukowy – wykład Remigiusza Ławniczaka

13.05.

godz. 18.00 Spotkanie autorskie z aktorką Marią Pakulnis.

godz. 20.00 Spotkanie autorskie z dziennikarką Magdaleną Wolińską-Riedi.

godz. 10.00 Spotkanie muzyczne pt„Filmowe nuty – skąd my to znamy?”.

godz. 18.00 Spotkanie autorskie z artystą kabaretowym Robertem Górskim oraz dziennikarką Moniką Sobień-Górską.

01.05-29.05.

„Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie” – wystawa ilustracji autorstwa Joli Richter-Magnuszewskiej.

Wystawa prac Štěpána Zavřela.

08.05. – 07.06.

Wystawa z okazji rocznicy 250 lat Kanału Bydgoskiego.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy
Strona internetowa:https://biblioteka.bydgoszcz.pl/