Czekam co się wydarzy… w bibliotece w Starym Wielisławiu

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w gminie Kłodzko, zorganizowane zostało spotkanie autorskie z panią Grażyną Sobczak w Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Starym Wielisławiu.

W zaciszu biblioteki pojawiło się ponad dwadzieścia osób, którzy od kilu miesięcy oczekiwali na osobiste poznanie pisarki i poetki. Pasjonatki muzyki, filmu i rękodzieła. Osoby, która ma w sobie wiele empatii do ludzi, religii i natury.

***

słonko co witasz dzień
i ciepłem malujesz
rumieniec na twarzy
czekam na Ciebie
czekam co się wydarzy…

dławię się zatrutym pyłem
nie mogę oddychać
zepsutym powietrzem
spoglądam w niebo
pochmurne jak życie…

uśmiechnij się przez chwilę
będę nosić w sobie drobinki energii
pozwól cieszyć się Tobą
stąpać z miłością
i poczuć czar młodości…

a Ty wciąż zagniewane
chowasz się za chmurę
a ja umieram z żalu
oczy zamglone i zapłakane
ciało bezwładne i ociężałe…

żegnaj Słonko
nie dla mnie pomyłki
nie dla mnie ciepło
zaświeć dla innych
niech czują Twe piękno…

Każde spotkanie, to odkrywanie biografii i marzeń pani Grażyny. Na ukończeniu jej nowa książka. Bierze udział w konkursie na wspomnienia „Zjawy, duchy, straszydła Dolnego Śląska: Opowieści dolnośląskich seniorów”. Organizatorem konkursu jest Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Trzymamy kciuki!!!

Podczas spotkania można było obejrzeć wystawę strojów ludowych z XX i XXI wieku. Są to stroje, które były użytkowane przez miejscowy zespół śpiewaczy koła gospodyń wiejskich. O strojach opowiedziała pani Grażyna Kania, która pielęgnuje tradycje ludowe od kilkudziesięciu lat. Najstarszy strój jest stylizowany na wzór dolnośląskiego stroju ludowego i ma blisko 100 lat.

Całe spotkanie było urozmaicone piosenkami i grą na gitarze klasycznej w wykonaniu naszego gościa. Było relaksacyjnie i ciepło. Wena twórcza pani Grażyny dotknęła każdego uczestnika… Dziękujemy!!!

Moderatorem rozmów była dyrektorka Biblioteki Mariola Huzar.