W tej odsłonie Tygodnia Bibliotek w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Legionowie będziemy zostawiać ślady w bibliotece i poszukiwać tych starych, już nieco zatartych, przyprószonych kurzem. Jak piszą bibliotekarze: “Będziemy próbować wspólnie oświetlać miejsca zaciemnione i zaglądać do zamkniętych skrzyń. Obejrzymy się trochę za siebie, powspominamy, zamkniemy oczy, żeby przenieść się kilkadziesiąt lat wstecz, ale damy Wam też możliwość spojrzenia w przyszłość, zmiany, sprawczości, wyrażenia siebie.

W dniach 8-15 maja chcemy Wam zaproponować działania, które łączą tych, którzy bibliotekę tworzą, dla których biblioteka jest miejscem spotkania nie tylko z opowieścią, ale też z człowiekiem, jego historią, wnętrzem, rozumieniem świata”.

od 8 do 15 maja

w trakcie trwania Tygodnia Bibliotek każdy będzie miał możliwość zostawić swój ślad w postaci pomysłu/propozycji/uwagi/prośby bibliotecznej i wrzucić go do specjalnej skrzynki

na profilu fb biblioteki codziennie będą zamieszczane zagadki związane z biblioteką, a najbardziej aktywni odpowiadający zostaną wyróżnieni nagrodami książkowymi

8 maja

odbędzie się konferencja dla bibliotekarzy z powiatu legionowskiego z okazji Dnia Bibliotekarza

od 9 maja

w korytarzu biblioteki będzie można oglądać wystawę „Pamiątki z biblioteki”, która będzie zwieńczeniem naszych poszukiwań historii tego budynku. Stworzą ją także Wasze wspomnienia zapisane na fotografiach, którymi się z nami podzieliliście

13 maja

w godzinach 11:00-14:00 odbędzie się kolejna edycja bookcrossingowej akcji „Książki w (o)biegu” tym razem za budynkiem naszej biblioteki, po sąsiedzku, w umajeniu, z drzewami i zielenią wokół.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie
ul. Sowińskiego 15