8.05 – Turniej Bibliotek

Międzybiblioteczny Turniej Wiedzy o Bibliotece to wieloletnie, wspólne przedsięwzięcie biblioteki w Będzinie, Dąbrowie Górniczej i w Sosnowcu. Rywalizacja przebiega w trzech konkurencjach: regionalnej, literackiej i sportowej. Hasłem tegorocznego Turnieju były „Niesamowite przygody w bibliotece”.

9-10.05 – Żywa Biblioteka

Cykl spotkań z „żywymi książkami”, czyli osobami postrzeganymi stereotypowo (m.in. gej, muzułmanka, niewidomy, były osadzony, ofiara przemocy domowej), bazujący na rozmowie z drugim człowiekiem. Projekt narodził się w Danii, zaś od 2007 roku z powodzeniem realizowany jest w Polsce.

Wydarzenie realizowane w ramach przedsięwzięcia grantowego „Czytanie wszystkimi zmysłami”,  finansowane w ramach projektu „Kultura bez barier”.

11.05 godz. 18:00 – Spotkanie autorskie dla dorosłych z Grzegorzem Piątkiem

Spotkanie z Grzegorzem Piątkiem – laureatem „Paszportu Polityki”, które odbędzie się 11 maja o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25). Spotkanie poprowadzi Anna Dudzińska – dziennikarka Radia 357.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

12.05 godz. 17:00 – Dyktando dla dorosłych „Jak słowo daję!”

Konkurs kierowany do miłośników poprawnej polszczyzny i językowych zmagań. Uczestnicy Dyktanda zawalczą o nagrody rzeczowe i tytuł „Mistrza Ortografii”.

13.05 godz. 11:00 – Odjazdowy Bibliotekarz

Rajd rowerowy dla bibliotekarzy, czytelników, a także miłośników książek, bibliotek i rowerów! Trasa przejazdu wynosi ok. 10 km i przebiega znanymi drogami Dąbrowy Górniczej. Na uczestników wydarzenia czeka moc atrakcji: wspólne ognisko, warsztaty, konkursy z nagrodami.

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej

ul. T. Kościuszki 25