Biblioteka Publiczna Dzielnicy Żoliborz organizuje wiele różnych i ciekawych wydarzeń: warsztaty artystyczne dla dzieci i dla dorosłych, prezentacje i wystawy, spotkania autorskie, szkolenia.

Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzeń w poszczególnych placówkach Biblioteki!

8-12 maja

Bibliotekarki związane z Żoliborzem – prezentacja online
Prezentacja sylwetek znanych warszawskich bibliotekarek: Marii Arnoldowej, Ewy Rawiczowej, Marii Kownackiej, Janiny Cygańskiej i Aldony Dragan-Gaweckiej w formie krótkich artykułów publikowanych na stronie internetowej Biblioteki.
www.bpzoliborz.pl

„Pomiędzy stronami”wystawa nieoczywistych zakładek do książek
Co wkładamy do bibliotecznych książek? To co mamy pod ręką. Zapraszamy na wystawę rzeczy, które znajdujemy w wypożyczanych zbiorach. Jeżeli nie masz pomysłu na zakładkę do książki, ta wystawa cię zainspiruje!

Przemysław Wechterowiczspotkanie autorskie dla dzieci
Przemysław Wechterowicz pisze książki dla najmłodszych czytelników. Jest autorem m.in. takich tytułów jak: „Uśmiech dla żabki”, „Proszę mnie przytulić”, „Być jak tygrys”, „Królewna z wieży”, „Gwiazdka z nieba” oraz „Czy ktoś widział zajączka”.
Spotkanie dla zorganizowanej grupy dzieci
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XX, ul. Śmiała 24, g. 9.00, dodatkowe miejsca: 22 839 04 20
Wypożyczalnia nr 111, ul. Mickiewicza 65, g. 11.00, dodatkowe miejsca: 22 400 94 24

„Od pomysłu do książki”spotkanie z przedszkolakami
Spotkanie będzie podzielone na dwie części. W pierwszej poczytamy bajki i opowiadania na temat książek i bibliotek, następnie dzieci współpracując z sobą wykonają postacie bohaterów książkowych.

Zakładki do książekwarsztaty artystyczne dla dzieci
Warsztaty plastyczne dla młodszych czytelników, podczas których wykonamy zakładki do książek.
Wypożyczalnia nr 111, ul. Mickiewicza 65, g. 13.00-18.00

„Bezpieczeństwo w internecie”szkolenie dla seniorów
Wykład Pani Julii Kaszkiel specjalistki z branży IT o bezpieczeństwie w sieci. Jak bezpiecznie dokonać zakupu, na co zwrócić uwagę zakładając konto na allegro, jak bezpiecznie robić przelewy pieniężne i jak nie dać się oszukać grasującym po internecie oszustom. O tych i wielu innych pułapkach czekających na Seniora dowiesz się z wykładu połączonego z ćwiczeniami praktycznymi.
Obowiązują zapisy: 22 833 21 83
Wypożyczalnia nr 16, ul. Słowackiego 19A, g. 16.30-18.30

Anna Trojanowskaspotkanie autorskie
Spotkanie z Anną Trojanowską, prof. w Instytucie Historii Nauki PAN. Anna Trojanowska jest z wykształcenia farmaceutką i etnolożką. Jest również autorką prac naukowych i popularnonaukowych z historii farmacji. W wolnych chwilach pisze mniej naukowo, tworzy swoje opowieści, mieszając jak w aptecznym moździerzu sekrety zielarek, zapomnianych receptur i starej Warszawy, o której opowiadali jej dziadkowie. Jest też autorką powieści kryminalnych, historycznych i obyczajowych m.in. cyklu „Piołun na zapomnienie”, a także książek popularnonaukowych m.in. „Epidemie. Krótka historia”.
Czytelnia Pod Sowami, ul. gen. J. Zajączka 8, g. 18.00

Wypożyczalnia nr 111, ul. Mickiewicza 65, g. 13.00-18.00

Wiosenny Kiermasz Książek Używanych
Do wyboru książki naukowe, popularnonaukowe oraz powieści o różnej tematyce: romanse, kryminały, horrory i thrillery.
Cena książek od 2 do 5 złotych.

Wiosenny Kiermasz Książek Używanych
Cena książek od 2 do 5 złotych.

Kaligrafia japońskawarsztaty artystyczne
Warsztaty poprowadzą absolwentki Studiów Japonistycznych Uniwersytetu Warszawskiego
i członkinie „Koła Kaligrafii Japońskiej”. Każdy uczestnik będzie mógł wypróbować metodę pisania znaków japońskich. Zapewniamy profesjonalne przyrządy.
Obowiązują zapisy: 22 833 21 83
Wypożyczalnia nr 16, ul. Słowackiego 19A, g. 12.00-14.30

Zakładki do książekwarsztaty artystyczne dla dzieci
Zakładki powstaną z kolorowych filców, tasiemek, koralików i innych elementów. Pojawią się na nich również bohaterowie z bajek, którzy mamy nadzieję, zachęcą dzieci do czytania książek.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XV, ul. Broniewskiego 9A, w godzinach otwarcia Biblioteki, do wyczerpania zapasów

Biblioteka Publiczna Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy

strona biblioteki: bpzoliborz.pl