Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wołominie zaprasza na XIX. Tydzień Bibliotek.

W programie:

• 8 maja (niedziela) g. 12.00 spacer w “Lesie Nasfeterów” , spotkanie z leśnikiem i oprowadzenie po miejscu, w którym stał dom Rodziny Nasfeterów – patronów biblioteki.
  • 9 maja (poniedziałek) g. 18.00 Literacki Wehikuł Czasu , pokaz strojów z epoki , Adam Mickiewicz i “Pan Tadeusz” oraz Henryk Sienkiewicz i “Trylogia”.
  • 10 maja (wtorek) 17.30 spotkanie z Ryszardem Czajkowskim, dziennikarzem, znanym podróżnikiem, prowadzącym program TVP „Przez lądy i morza”, autorem książek – prezentacja z podróży po najdalszych zakątkach świata.
  • 11 maja (środa) g. 17.30, spotkanie o poezji polskiej  na Ukrainie , prof. Oskar Czarnik – literaturoznawca, profesor nauk humanistycznych. Prezentacja wierszy przez młodzież.Spotkanie z oprawą muzyczną wykonywaną przez uczniów.
  •  12 maja (czwartek) g. 17.30 – spotkanie z byłym pracownikiem ONZ i Ambasadorem Polski  Tadeuszem Strojwąsem, na temat podejmowanych działań pokojowych przez ONZ w związku z sytuacją na Ukrainie, wprowadzenie do literatury dotyczącej budowania pokoju.

Wydarzenie pod Patronatem Honorowym Adam Lubiak – Starosta Wołomiński.

Patronat medialny objęły redakcje: Wieści Podwarszawskie, Kurier W, WWL24, Nasz Powiat Wołomiński.