W dniach 8-15 maja będziemy świętować Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Tegoroczne hasło „Biblioteka – świat w jednym miejscu” odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum. Wystarczy wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie. Biblioteka w Żorach zaprasza na wieczór z Witoldem Szabłowskim “Rosyjskie imperium. Jak wykarmiliśmy dyktatora”, spotkanie “Dawno temu w… Argentynie” w ramach cyklu Wielcy nieobecni oraz wymianę roślin, cykl wykładów “Zdrowa ziemia”, zagadki i łamigłówki i Ukugranie z 4 stron świata. Szczegóły na stronie www.mbpzory.pl.

W żorskiej bibliotece trwa zbiorowa wystawa studentek 2 roku międzyuczelnianego kierunku Arteterapia utworzonego przez 3 śląskie uczelnie: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. Prezentowane realizacje pochodzą z semestralnego zadania warsztatowego z przedmiotu Działania Multigraficzne prowadzonego przez dr hab. Judytę Bernaś oraz dr Katarzynę Dziubę. Wystawa “Czułek wstydliwy” będzie prezentowana w Galerii Na Piętrze do 28 maja 2022. Finisaż odbędzie się: 27 maja o godzinie 18:00.

W ramach wystawy 14 maja będą organizowane warsztaty “Szczęście3” (I blok 10:30-12:00, II blok 13:00-14:30). Prowadząca Karolína Michalková zaprasza takimi słowami: “Uczestnicy będą mogli w praktyce życzyć sobie szczęścia używając do tego własnej twórczości oraz swoich rąk. Sam warsztat może uczestnikom sprawić szczęście, lecz nie chcę, żeby na tym się kończyło. Moją wizją jest, by działania posłużyły jako inspiracja do własnego tworzenia szczęścia na co dzień.” Warsztaty są przeznaczone dla osób w wieku 18-25 oraz 65-75. Udział bezpłatny – zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji – Recepcji.

Zapraszamy ojców na wyjątkowe warsztaty 7 sekretów efektywnego ojcostwa, które odbędą się w dniach 27-28.05.2022 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach w ramach Klubu Ojców działającego w bibliotece. Warsztaty mają na celu odbudowywanie i wzmacnianie prawidłowych relacji w rodzinach oraz rozwijanie umiejętności rodzicielskich. Prowadzenie: doświadczony trener z ramienia Tato.net. Szczegóły na stronie: www.mbpzory.pl.

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach