Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dokonało wyboru hasła promującego XVII edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek, który będzie realizowany przez biblioteki w całej Polsce w dniach 8-15 maja 2020 r. Hasło brzmi: “Zasmakuj w bibliotece”

Autorem hasła jest Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, który uzasadniania wybór w następujący sposób:

Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa.
Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek.
To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy.

Przebieg XVII edycji programu Tydzień Bibliotek został zakłócony pandemią Covid-19 i zamknięciem polskich bibliotek dla czytelników wiosną 2020 r. Stopniowe otwieranie bibliotek, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego i ograniczone surowymi obostrzeniami, było możliwe dopiero od 4 maja 2020 r., czyli tuż przed startem Programu. Dlatego biblioteki zrealizowały XVII Tydzień Bibliotek w przestrzeni wirtualnej. Tej wyjątkowej edycji towarzyszyło hasło „Zasmakuj w bibliotece”. Podkreślano, że warto delektować się książką, a każdy może znaleźć w ofercie i działalności bibliotek, w tym prowadzonej także online – łakomy kąsek.

W konkursie na plakat, decyzją Jury, zwyciężył projekt Jolanty Różackiej

Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, SBP zmodyfikowało dotychczasową formułę konkursu towarzyszącemu Tygodniowi Bibliotek i ogłosiło konkurs “Na najciekawsze wydarzenie dla młodych czytelników, organizowane online, w ramach Tygodnia Bibliotek 2020”

>> Regulamin

Laureaci 2020

Wydarzenia TB 2020