Jury konkursu pod przewodnictwem Andrzeja Tomaszewskiego, znanego i cenionego w środowisku znawcy architektury książki, typografa, grafika, autora wielu plakatów propagujących czytelnictwo, dokonało wyboru plakatu promującego XVI edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek, odbywającego się w dniach 8-15 pod hasłem #biblioteka.

Na konkurs wpłynęło 116 prac, za które wszystkim autorom dziękujemy.

Zwycięzcą konkursu został plakat autorstwa Pawła Kasperka ze Świdnika.

Zwycięski projekt plakatu TB 2019, autor: Paweł Kasperek

Jury postanowiło także przyznać dwa wyróżnienia honorowe, które otrzymują:

1. Agata Cygańska z Warszawy

Projekt wyróżniony, autor: Agata Cygańska
  2. Ryszard Latusek z Biblioteki Śląskiej

Projekt wyróżniony, autor: Ryszard Latusek

Laureatom gratulujemy, zwycięski plakat zostanie wydrukowany. Zamówienia na plakat będą przyjmowane:

Wszystkie zgłoszone prace będzie można obejrzeć na stronie poświęconej programowi Tydzień Bibliotek pod adresem www.tydzienbibliotek.sbp.pl

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2019 r. został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego