Do naszej akcji #biblioteka* z pozdrowieniami dla wszystkich bibliotekarzy dołącza Izabela Skorupka, autorka książek dla dzieci, m.in.: “Gdzieś daleko… Bajka EKO”, “Marcelina i pamięć przodków” i innych z tej serii, a także autorka piosenek dla dzieci oraz instruktorka teatralna. Oto, co powiedziała nam o bibliotekach:

“Myślę, że gdy zamykają się drzwi za ostatnim czytelnikiem, gdy Pani Bibliotekarka, lub pan Bibliotekarz przekręca klucz po raz ostatni, gdy nadchodzi noc, postacie wychodzą z kart swoich książek i dokazują. Dzielą się swoimi przygodami, kłócą się, kochają, rozwiązują zagadki… W bibliotekach mieszka magia, to nie ulega wątpliwości. Papierowe książki to nie przedmioty, to istoty przepełnione naszymi marzeniami i tęsknotami. Gdy byłam małą dziewczynką odwiedzałam szkolną bibliotekę niemal codziennie, uwielbiałam sympatyczną Panią, która ją prowadziła, korzystałam z jej sugestii dotyczących lektur. Dziś gdy chodzę na spotkania z młodymi czytelnikami widzę, że nadal są tacy, którzy szukają w bibliotekach przygód i emocji, których nie znajdą nigdzie indziej, a książki traktują jak najlepszych przyjaciół. Wierzę, że ludzie nigdy nie przestaną czytać. Słowa mają wielką moc!”

Serdecznie dziękujemy za te słowa i pozdrawiamy!

*Akcja została zainaugurowana podczas tegorocznego Tygodnia Bibliotek i będzie kontynuowana. Zapraszamy do udziału twórców kultury – pisarzy, aktorów, muzyków i wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie życia bez książek i bibliotek.