ZNAJDZIESZ MNIE W BIBLIOTECE

XVIII Tydzień Bibliotek

w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu

8-15 maja 2021 roku

 

Z okazji XVIII Tygodnia Bibliotek na czytelników czekają niespodzianki przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu, zarówno w formie tradycyjnej, jaki i on-line.

Od 10 do 14 maja MBP ogłasza BLACK WEEK w Tygodniu Bibliotek, czyli możliwość zdobycia karty dla nowych czytelników za zero złotych. Warto skorzystać z okazji, ponieważ ta jedna karta uprawnia do bezpłatnego wypożyczania książek w aż 11 placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Niezwykle miłą niespodziankę z okazji Dnia Bibliotekarza przygotowali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z ulicy Złotej. W Tygodniu Bibliotek na pierwszych gości, którzy skorzystają z możliwości zapisania się do biblioteki, będą czekały ręcznie wykonane zakładki. Z pewnością umilą niejedną lekturę.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek przebiega pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. „Z powodu funkcjonowania MBP w sanitarnym reżimie zrezygnowaliśmy z organizacji wydarzeń w pomieszczeniach, ale przygotowaliśmy sporo atrakcji, które prezentujemy w Internecie, zwłaszcza na profilu Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej” – mówi Robert Kuciński, dyrektor biblioteki. „Będziemy pokazywać twarze wszystkich pracowników naszej książnicy i prezentować wyjątkowość poszczególnych filii w fotograficznych kadrach studentek szkoły TEB, emitować specjalne wydania literackich wideoblogów i podcastów naszych koleżanek i kolegów, takich jak „Poranki hrabianki”, „Krótka piłka”, „Podpisz się jak…”, „Obrzędy staropolskie” czy „Atramentowy”. Na finał zaplanowaliśmy pilot serialu „Mieszczańskie historie”. Dzięki niemu poznacie najważniejsze osobistości i osobowości rodu Mieszczańskich, które – dosłownie – przemówią do Was z portretów. Na co dzień – od niedawna – oglądać je można w Bibliotece Głównej, bowiem dzięki darowi Zofii Borowiak stały się jednym z najcenniejszych eksponatów Działu Zbiorów Specjalnych”.

Niezwykle ważnym punktem tegorocznego świętowania będzie jubileusz 50-lecia Filii nr 2, mieszczącej się przy ulicy Serbinowskiej 25. Z tej okazji przygotowano plenerową wystawę fotograficzną, której otwarcie nastąpi we wtorek, 11 maja, o godzinie 10.00. Biblioteka zamówiła na tę okazję słońce i bezchmurne niebo.

W środę, 12 maja o godz. 12.00, w Bibliotece Głównej odbędzie się wręczenie nagród dla uczestników konkursów recenzenckich z udziałem Marcina Wysockiego, autora książek „Portal randkowy” i „Baku, Moskwa, Warszawa”.

W piątek, 14 maja o godzinie 14.00, MBP zaprasza również na kolejną odsłonę z plenerowego cyklu „Nasze rewiry”. Tym razem, oglądając wystawę na ogrodzeniu I LO im. Adama Asnyka, będzie można zobaczyć, jak w ostatnich dekadach zmieniało się Śródmieście.

Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”, także zapraszamy po mnóstwo ciekawych wydawnictw i książek. Szczegóły na stronie internetowej i social mediach MBP w Kaliszu.