Zapraszamy na Tydzień Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu. W bieżącym roku w ramach tej akcji Biblioteka w dniach od 8 do 15 maja zaprasza na szereg interesujących wydarzeń.

W środę 8 maja o godz. 17.00  obędzie się wernisaż wystawy fotografii będącej pokłosiem pleneru „Krokusy na Turbaczu” zorganizowanego w kwietniu tego roku w Gorcach pod egidą PTTK Oddział Łucznik w  Radomiu. Autorami prac są: Bogusław Ciastek, Ewa Kutyła, Remigiusz Kutyła, Michał Łagowski, Michał Mirkowski, Katarzyna Strzelecka, Justyna Wolanin, Judyta Wolanin, Stanisław Wolanin.

W czwartek 9 maja także o 17.00 zapraszamy na spotkanie z dr Krzysztofem Batyckim, autorem książki „Doktor Adolf Tochterman. Życie radomskiego lekarza, żołnierza wrześniowego i społecznika na tle epoki”.
W piątek o 16.00 rozpocznie się gra biblioteczna dla młodszych i starszych, podczas której podążymy szlakiem niezapominajek, rozwiązując zagadki ukryte w zakamarkach biblioteki.

W sobotę w Czytelni będą do dyspozycji gry planszowe, a w poniedziałek o godz. 10.00 bibliotekarze wcielą się w postacie z klasycznych bajek (m.in. “Ptasie radio”. “Czerwony kapturek”).

We wtorek o godz. 17.00 pod okiem wykwalifikowanego instruktora Remigiusza Kutyły będziemy poznawać tajniki fotografii plenerowej (dozwolone używanie smartfonów!).

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek w środę 15 maja Agnieszka Krzyczkowska w parku Planty przedstawi występ japońskiego teatrzyku Kamishibai (zbiórka pod

budynkiem biblioteki o godz. 16.00). Szczegółowy program na stronie www.bibliotekapedagogiczna.pl oraz na FB.
Na wszystkie wydarzenia zapraszamy na ul. Kościuszki 5A w Radomiu – wstęp wolny!
>> Program PDF