Biblioteka Filologiczna Novum zaprasza udziału w Tygodniu Bibliotek 2020 “Zasmakuj w bibliotece” online na Facebooku

8-15 maja 2020.

Konkurs fotograficzny ”Książka w obiektywie”. Polub nasz profil na Facebooku i weź udział w konkursie! Regulamin dostępny w zakładce wydarzenia oraz na stronie internetowej BFN.

9 -10 maja 2020

„Tajemnice biblioteki” – biblioteczna zabawa Story Cubes. Rozpocznij swoje opowiadanie od “Dawno, dawno temu” lub jeśli wolisz “Pewnego razu”. Następnie opowiedz historię w oparciu o dziewięć obrazków, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego z nich, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł twoją uwagę.
Opowiadanie zawierające w treści słowo BIBLIOTEKA umieść w komentarzu pod wydarzeniem. Opowiadanie z najwyższą ilością polubień wygrywa.

11 maja 2020

„Biblioteczne Scrabble”. Z wylosowanych liter ułóż jak najwyżej punktowane słowo. Wyrazy związane z biblioteką punktowane są podwójnie. Możesz ułożyć słowo w dowolnym języku. Słowa zamieszczaj w komentarzu pod wydarzeniem. Najwyżej punktowane słowo wygrywa

12 maja 2020

„Smaki świata”. W komentarzu pod wydarzeniem wpisz przepis na ciekawą potrawę, którą miałeś okazję poznać w różnych zakątkach świata. Przepis z największą ilością polubień wygrywa!

13 maja 2020

„Literackie menu”. Podajemy listę książek, w których przewija się temat jedzenia.  Jeśli znasz książkę, której tytułu nie zamieściliśmy, dopisz w komentarzu!

14 maja 2020

„Zasmakuj w bibliotece” – polecane książki. Dziś kolej na tytuły książek, w których mowa o bibliotekach i bibliotekarzach. Jeśli znasz książkę, której tytułu nie zamieściliśmy, dopisz w komentarzu!

>> Wydarzenie na Facebooku

Biblioteka Filologiczna Novum