Zapraszamy do wzięcia udziału w jedynej możliwej obecnie formie naszego kontaktu z Czytelnikami, czyli online. Naszą główną platformą, oprócz strony internetowej http://bmbp.pdt.pl będzie profil na Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielsku Podlaskim. Śledźcie nas właśnie tam!

Chcielibyśmy przedstawić laureatki Nagrody Literackiej Nike, przywołać ich twórczość, skłonić do refleksji, lub zachęcić do sięgnięcia po ich publikacje. A wszystko to jako przedsmak wernisażu wystawy rysunków młodej, zdolnej bielszczanki, studentki architektury wnętrz Politechniki Białostockiej – Izabeli Pług.

Co roku w “Tygodniu Bibliotek” organizowany jest kiermasz książek wycofanych z księgozbioru biblioteki; cieszy się on powodzeniem, dlatego pomimo ograniczeń postanowiliśmy, choć w okrojonej formie, dać Czytelnikom możliwość skorzystania z “antykwarycznej” okazji.

Zachęcamy też rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału w konkursie plastycznym “Smaczne literki” – do wygrania nagrody! Jakie? Oczywiście, jak na bibliotekę przystało, książkowe! Zadaniem konkursowym jest wykonanie litery z alfabetu za pomocą… jadalnego materiału ( warzywa, owoce, ciasto, kasza, groch itp.)

Życzymy dobrej zabawy!

MBP w Bielsku Podlaskim