8 maja rozpoczyna się XVI edycja ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek. W tym roku hasło brzmi #biblioteka i nawiązuje do tego, że współczesne biblioteki są mocno zakorzenione w historii, a jednocześnie śmiało spoglądają w przyszłość, nieustannie poszukują nowych użytkowników i przyciągają ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii.

Z tej okazji Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie organizuje szereg różnych spotkań i innych atrakcji. Grupy przedszkolne ze Wschowy i Sławy wezmą udział w zajęciach opowiadających o książce i bibliotece, najmłodsi z Klubiku Maluszka będą mieli okazję spotkać się z policjantem, a uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 wezmą udział w lekcji bibliotecznej ph. „Książka najlepszym przyjacielem”. W czwartek, 9 maja odbędzie się spotkanie dla młodzieży z Piotrem Kowalczykiem – podróżnikiem, fotografem i przewodnikiem wycieczek, który kompleksowo omówi krok po kroku, jak zorganizować własną podróż niskim kosztem, bezpiecznie i ciekawie. Ma ono być inspiracją do odkrywania świata dla uczniów. Tego dnia o godz. 15.00 Biblioteka zaprasza również dzieci w wieku 6-12 lat na „Hece w bibliotece”. Będzie innowacyjnie i nowocześnie, ponieważ uczestnicy pobawią się Photonami – interaktywnymi robotami edukacyjnymi, które poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadzą dzieci w świat nowych technologii. O 17.00 natomiast wszyscy chętni mogą podszkolić swoje umiejętności językowe podczas zajęć „Angielski dla dzieci”. W sobotę , 11 maja od godz. 12.00 odbędzie się spotkanie parateatralne „Teatr lalkowy zza kulis”, przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10 lat, prowadzone przez Pracownię za Piecem z Wolsztyna. Uczestnicy dowiedzą się, jakim miejscem jest teatr, jak należy się ubrać idąc do niego oraz jak zachować, gdy już się w nim znajdą. Poznają również rodzaje lalek teatralnych oraz wcielą się w rolę animatora. Po spotkaniu wszyscy wezmą udział w warsztatach „Eko-kwiaty”. W tym wypadku ilość miejsc jest ograniczona, obowiązywać będą wejściówki, które odebrać można w Bibliotece.

Zapraszamy!