W wołomińskiej bibliotece Tydzień Bibliotek, był niewątpliwie bardzo różnorodny. Idąc tropem tegorocznego hasła – Znajdziesz mnie w bibliotece – idea wyszła dalej, poza mury biblioteki.

Świętowanie, rozpoczęliśmy Dniem Bibliotekarza i premierą spotu z udziałem wołomińskich bibliotekarzy, którzy zachęcają do szukania w bibliotece całej ferii możliwości i Tydzień Bibliotek, był do tych poszukiwań idealnym czasem.

Spotkanie autorskie on-line z  Małgorzatą Swędrowską, było inspirowane publikacją “777 pomysłów na zabawę z książką”. Poznaliśmy książki, w których można się przejrzeć, książki, które można czytać w ciemności. Zobaczyliśmy także takie, które mieszczą się w  dłoni… oraz takie, które nie mieszczą się w małym pokoju.

Nocny spacer literacko-przyrodniczy, to dla nas zupełnie nowa formuła. Nocne szwędy z Urszulą Zajączkowską, poetką, botaniczką, laureatką Nagrody im. Kościelskich, sprawiły, że zupełnie inaczej spojrzeliśmy na otaczającą nas przyrodę.

Całości klimatu, dopełniły wiersze, z tomiku „piach”, czytane przez autorkę. Spacer odbył się stacjonarnie, była również możliwość, obejrzenia transmisji on-line.

W trakcie Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy mieszkańców do uczestniczenia w grze terenowej KsiążkaGO.

Od 8 do 15 maja na FB profilu biblioteki, publikowaliśmy zdjęcia, które były podpowiedzią gdzie znajdują się ukryte przez nas książki. Cała gra odbywała się w przestrzeni miejskiej i  prowadziła przez znane w Wołominie miejsca.

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek, wyszliśmy poza mury biblioteki. Przed filią na Osiedlu Niepodległości powstała przestrzeń do miłego spędzenia sobotniego dnia, bookcrossing, animacje, czyli Leżak i książka.MK

MK/Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie