Zakończony 13 maja pierwszy, zorganizowany w ramach XX. Tygodnia Bibliotek, kiermasz książek w Bibliotece Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno studentów, jak i turystów odwiedzających Ostrów Tumski.

Książki można było nabyć już za 1 zł, a wybór był ogromny. Wśród setek książek przygotowanych na tę okazję znalazły się zarówno publikacje nowe, jak i wycofane ze zbiorów, naukowe i popularne, powieści i książeczki dla dzieci, pozycje o tematyce religijnej, historycznej, filozoficznej i medycznej.

Dziękujemy bardzo wszystkim za udział w tegorocznych obchodach. Niezmiernie cieszy nas zainteresowanie kiermaszem, jak i fakt że tyle książek dostało szanse na drugie życie. Zebrane środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup specjalistycznego wózka bibliotecznego.

Do zobaczenia za rok!

Relacja na stronie biblioteki