Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia we Włoszczowie zaprosiła na Tydzień Bibliotek 2023 harcerzy.

10 maja odbyło się fantastyczne spotkanie!

Harcerze spędzili bardzo aktywne popołudnie:

• poznali postać druha Aleksandra Kamińskiego i jego metody wychowania harcerskiego,
  • tworzyli mapę i zadania do gry terenowej o Włoszczowie, poznając przy okazji nasz bogaty księgozbiór regionalny,
  • wzięli udział w grach i zabawach teatralnych,
  • a przede wszystkim świetnie się bawili!

12 maja 2023 r. biblioteka włączyła się natomiast w obchody Dnia Patrona w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego we Włoszczowie.

To był dzień pełen wrażeń!

Starsi uczniowie wzięli udział w lekcjach multimedialnych: „Z Krakowa do Kielc: szlakiem I Kompanii Kadrowej”, a młodsi podczas zajęć: „Znany i nieznany Józef Piłsudski” dowiedzieli się wielu ciekawostek o patronie szkoły m.in. jakiej potrawy nie lubił i jakie słodkości podkradał rodzicom w dzieciństwie oraz zostali obdarowani wąsami.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa książek związanych z Józefem Piłsudskim oraz specjalny stolik z grami i książkami dla dzieci, z których uczniowie bardzo chętnie korzystali.

Anna Szczecińska