Co w tym roku przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie?

Książka GO! To gra miejska podczas której niezbędne były refleks i szybkość.

Przez 6 dni na naszym FB umieszczaliśmy zagadki dotyczące różnych części naszego miasta i gminy, w których ukryliśmy książki. Książki trzeba było jak najszybciej znaleźć, zrobić zdjęcie książkowych zdobyczy i umieścić je w komentarzu pod postem z danego dnia.

Zasada gry była jedna – kto pierwszy ten lepszy.

W naszej filii w Ossowie zaprosiliśmy do Tworzenia łąki. Warsztaty literacko-artystyczne inspirowane twórczością Hervé Tulleta pobudziły kreatywność uczestników i dzięki instrukcjom zalecanym przez autora, zamiast jednego dzieła powstały aż dwa: łąka oraz stado potworów.

Relacja na Facebooku

20. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek rozbudził po zimowej przerwie Bibliotekę na 2kołach. Nasz biblioteczny rower wyruszył w trasę na ulicę Tęczową, gdzie przy Tężni można było zapisać się do biblioteki, wspólnie poczytać, jak również skorzystać z warsztatów plastycznych.

Relacja na Instagramie

„Superbohaterzy są wśród nas” wiedzą o tym doskonale wszyscy uczestnicy warsztatów, które odbyły się w ramach 20. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Książka „Superbohaterzy są wśród nas” Santi Beascoa i Edgar Plans była przyczynkiem do odkrycia w każdym z nas supermocy – odwagi, zwinności, umiejętności liczenia, pomagania innym. Każdy z nas może być superbohaterem na co dzień. W warsztatach udział wzięły dzieci oraz rodzice.

W piątkowe popołudnie działaliśmy zarówno w bibliotece, jak i przed biblioteką, ale zawsze w niezmiennie w otoczeniu książek. Podczas kiermaszu, mieszkańcy mogli zapatrzyć się w książkowe co nieco.

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek oraz rozpoczynającego się Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, powstała sesja zdjęciowa rodem z szuflandii.

Plakat na 20. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek na Facebooku