Biblioteka Publiczna Zespołu Placówek Kultury w Wąsoszu zaprosiła do obchodów Tygodnia Bibliotek dzieci przedszkolne, uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz mieszkańców gminy.

Zorganizowano dla najmłodszych spotkanie autorskie, połączone z warsztatami na temat powstawania książek, pasowanie na czytelników, spotkania teatralne oraz animacje czytelnicze w terenie.

Bibliotekarze ugościli dzieci w specjalnie przygotowanej na ten cel “Zielonej Czytelni”. Urządzili nowy, przyjazny kącik czytelniczy, w którym znalazły się znane i lubiane kartonówki dla najmłodszych oraz literackie maskotki. Zakup pomocy edukacyjno-animacyjnych był możliwy dzięki naszym sponsorom. Stworzenie kącika pozwoli skutecznie rozwijać ofertę zajęć dla dzieci.

Link do relacji na stronie Facebook (film)