Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej Gminy Wapno.

9 maja 2023

Spotkanie z Jurkiem Napierałą, dokumentalistą życia dzikich zwierząt, członkiem Stowarzyszenia dla Natury “Wilk”, laureatem wielu konkursów fotograficznych.

Grupa czytelników z fotografem Jerzym Napierałą
Grupa czytelników z Jerzym Napierałą.

W swoim filmie “Rykowisko 2022. Czas nowego życia i śmierci” zobrazował nam jeden z najbardziej fascynujących spektakli przyrody, jakim jest jesienne rykowisko, ale ukazał w nim również mroczną stronę…

Pan Jurek w piękny sposób pokazał nam życie dzikich zwierząt z bliska. Jego cudowna pasja uświadamia i uwrażliwia nas na obcowanie z naturą.

13 maja 2023

Warsztaty plastyczne “Coś dla mamy” za nami. Uczestnicy stworzyli dla swoich mam z okazji nadchodzącego Dnia Mamy wspaniałe upominki.

Miś wykonany z gąbki do naczyń.

15 maja 2023 roku

Krzysztof Petek – pisarz, podróżnik, detektyw. Autor książek sensacyjno-przygodowych, m.in.: “Wojna u progu. Poradnik przetrwania”, “Wycinanka”, serii “Porachunki z przygodą”, “Operacja HYDRA”. Swoich czytelników zabiera corocznie na obozy survivalowe.

Podczas spotkania pan Krzysztof w pełen ekspresji sposób opowiedział o swoich zagranicznych wojażach, dzieląc się z nami fotografiami z wypraw przez kilka kontynentów, a także zaprezentował jak młodzież może bronić się przed napaścią.

Anna Dawidowicz-Kosmowska