Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły zaplanowała mnóstwo atrakcji!

8 maja

To Dzień Bibliotekarza, więc obchodzić go będziemy szczególnie uroczyście i o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie bibliotekarzy i bibliotekarzy nauczycieli z miasta i gminy Szamotuły.

Będziecie też mogli poznać historię naszej siedziby. Prelekcję Z kart historii „Ogniska” o godz. 17:00 wygłosi dyrektor biblioteki, dr Piotr Nowak. Wstęp wolny.

9 maja

O godz. 11.00 zapraszamy wszystkich seniorów. Spotkamy się przy kawie, porozmawiamy oraz przedstawimy ofertę dla seniorów właśnie. Spotkanie pod hasłem „Biblioteka dla Seniora”. Wstęp wolny.

Natomiast o godz. 18:00 Marzena Przekwas-Siemiątkowska udzieli wskazówek i porad początkującym (i nie tylko) poetom. Zapraszamy na Rozmowy po kropce, czyli warsztaty literackie. Wstęp wolny.

10 maja

Dla dzieci też mamy niespodziankę. W środę w bibliotece pojawi się Teatr Cieni „Latarenka„, więc jeżeli macie wolne przedpołudnie, a lekcje w szkole zaczynacie później, to zapraszamy na spektakle! O 9:30 zobaczyć będzie można Bajkę o gościnnej Myszce Skrobiszce (dla dzieci w wieku 3-6 lat), a o godz. 11:00 przedstawienie Jaś ze Starego Dworu (dla dzieci w wieku 7-9 lat). Wstęp wolny.

Późnym popołudniem spotkanie dla każdego, małych i dużych ciekawskich. O godz. 18:00 Marcin Fidler, autor książki #WynalazcyPL opowie o polskich wynalazcach. Wstęp wolny.

12 maja

W piątek 12 maja biblioteka będzie nieczynna. Bibliotekarze w tym dniu odwiedzą kolegów po fachu, by porozmawiać, zainspirować się i wymienić doświadczenia.

13 maja

Jak zachwycić dzieci czytaniem i światem literackim? Będziemy się tego uczyć w sobotę, 13 maja, podczas warsztatów dla dzieci i rodziców. O tym jak W książkach mieszka wrażeń sto opowie Małgorzata Swędrowska. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod nr 61 29 21 143.

8-12 maja

We wtorek, środę i czwartek odbędzie się kiermasz książek, a przez cały tydzień niesforni czytelnicy przetrzymujący książki będą mogli skorzystać z abolicji.

W bibliotece przez cały tydzień zobaczyć też będzie można pokonkursową wystawę „Moja wymarzona biblioteka”, czyli prace dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły

64-500 Szamotuły