8 maja

10:00-11:00 – Webinarium “Cyfrowe zasoby nauki w Repozytorium UJ i w Repozytorium Otwartych Danych Badawczych Uczelni Krakowskich”.

Podczas webinarium uczestnicy zapoznają się z możliwościami bezpłatnego korzystania z cyfrowych zasobów nauki.
Prowadzi dr Leszek Szafrański
Link do webinarium

10:30-12:00 – Pokaz zbiorów specjalnych, który będzie obejmował: zbiory graficzno-kartograficzne, stare druki, dokumenty rzadkie oraz dokumenty życia społecznego.

Pokaz odbędzie się w Pracowni edukacyjnej BJ.

9 maja

11:00-12:30 – Pokaz w Sekcji Konserwacji, Opraw, Kliniki Papieru.

​Zapraszamy na wycieczki, podczas których pokażemy miejsca na co dzień dla Państwa niedostępne.

10 maja

10:00-11:30 – Pokaz w Sekcji Reprografii i Magazynów.

11 maja

11:00-12:00 – Webinarium “Dostęp do baz piśmiennictwa naukowego jako wsparcie procesu edukacji akademickiej”

Celem spotkania jest zapoznanie uczestników z możliwościami korzystania z najważniejszych światowych zasobów publikacji naukowych w wybranych bazach piśmiennictwa naukowego, do których dostęp organizuje Biblioteka Jagiellońska

Prowadzi dr Barbara Krawczyk
Link do webinarium

12 maja

11:00-12:00 – “Mikołaj Kopernik – odnowiciel astronomii”. Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem.

Biblioteka Jagiellońska pragnie uczcić 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika wystawą poświęconą wybitnemu astronomowi. Pierwsza część wystawy prezentuje kosmologię w czasach Kopernika. Pokażemy rękopiśmienne traktaty, komentarze, tablice i rysunki astronomiczne wybitnych znawców astronomii. Druga część wystawy skupia się wokół opublikowanego w 1543 roku De revolutionibus orbium coelestium (O obrotach sfer niebieskich) Mikołaja Kopernika, który dał początek rewizji Kosmosu.

Dla gości odwiedzających nas w ramach Tygodnia Bibliotek oferujemy zwiedzanie z przewodnikiem.

Link do formularza

Program Tydzień Bibliotek w BJ (pdf – 87 KB)

Biblioteka Jagiellońska
al. Mickiewicza 22