Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Bibliotekę Główną Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Program

9 maja 2023

godz. 11:00-12:30, sala konferencyjna, I piętro, wejście C 

Debata Jaka ma być Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA w SGGW? i wernisaż wystawy Bibliotheca Nostra  

Debata Jaka ma być Moja, Twoja, Nasza biblioteka w SGGW?  Spotkanie, moderowane przez dyrektora Biblioteki SGGW, dr. Wojciecha Woźniaka, dyskutować będą m.in. prof. dr hab. Michał Zasada – Rektor SGGW, dr hab. Urszula Zajączkowska, prof. SGGW – naukowczyni i poetka, przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studentów SGGW – Szymon Gardocki, przewodnicząca Rady Doktorantów – Aleksandra Giedrowicz oraz zastępczyni dyrektora Biblioteki SGGW – Mariola Nawrocka. Debata dotyczyć będzie roli biblioteki w SGGW.  Zapraszamy do sali konferencyjnej Biblioteki Głównej 9 maja na godz. 11. Wydarzenie będzie również transmitowane online na kanale YouTube SGGW Nauka / Science.    

godz. 12:30-13:30, hol przy sekretariacie  

Na wernisaż wystawy Bibliotheca Nostra zapraszamy bezpośrednio po debacie. Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie, rewersy, regulaminy, notatki oraz nośniki informacji, przedstawiające historię biblioteki SGGW oraz jej zmiany na przestrzeni lat. Jedną z ciekawostek będzie scenariusz filmowy z lat 40. XX wieku.   

Szczegóły na stronie wydarzenia SGGW

11 maja 2023

godz. 14:00-16:00, sala konferencyjna, I piętro, wejście C 

Wielokulturowość w Bibliotece SGGW: Wątki żydowskie w twórczości Stanisława Lema  

Zapraszamy na ostatnie wydarzenie z cyklu Spotkania w NSI organizowane we współpracy z Muzeum Polin.   

Spotkanie będzie okazją do rozmowy, w trakcie której nie tylko poszukamy odpowiedzi na pytanie Czy Lem pisał o Żydach? ale będziemy wspólnie dzielić lemowskiego włosa na czworo, poprzez badanie fragmentów tekstu na sposób też specyficznie żydowski – w chewrutach, czyli analizie tekstu tradycyjnie stosowanej w żydowskich szkołach religijnych.     

Szczegóły na stronie wydarzenia SGGW

12 maja 2023

godz. 12:00-13:30, sala konferencyjna I piętro, wejście C. 

Pokaz pracy psa przewodnika osoby niewidomej  

Zapraszamy na wydarzenie organizowane wraz Fundacją na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik. Podczas spotkania dowiedzieć się będzie można o procesie szkolenia i pracy psa przewodnika, w tym jak one pomagają osobom niewidomym w poruszaniu się w różnych miejscach. W ramach wydarzenia odbędzie się przejście z psem przewodnikiem po bibliotece. Zależeniem spaceru jest zdobycie informacji o audiobookach w bibliotece. Uczestnicy spotkania dowiedzą się również, jak szkoli się psy asystujące osobom z PTSD i psy wspierające dzieci z traumą.  

Więcej na stronie wydarzenia

Organizator:

Biblioteka Główna im. Władysława Grabskiego
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
ul. Nowoursynowska 161
02-787 Warszawa

tel. 22 59 35 710
e-mail: bg_oin@sggw.edu.pl

Biblioteka SGGW (@BG_SGGW) / Twitter
https://www.facebook.com/SGGW.Biblioteka​
https://www.instagram.com/bibliotekasggw 

strona internetowa: https://bg.sggw.edu.pl/