Powiatowa i Miejska Biblioteka w Kamieniu Pomorskim włączyła się w wirtualne obchody Tygodnia Bibliotek. Przykro nam było, że w tym trudnym czasie pandemii nie mogliśmy naszych Czytelników zaprosić do biblioteki, by wspólnie spędzić czas. Cieszyliśmy się jednak, że  mogliśmy to zrobić w świecie wirtualnym, dlatego przygotowaliśmy dla nich parę niespodzianek, które były dostępne na naszym profilu facebookowym. Postaraliśmy się, aby menu biblioteki oferowało smakowite słowa i łakome literackie kąski.

Smak słowa

Biorąc dosyć dosłownie hasło “Zasmakuj w bibliotece”, przedstawiliśmy czytelnikom  parę mniej lub bardziej smakowitych cytatów ze znanych dzieł literatury. Prezentację można obejrzeć na


Zaproponowaliśmy czytelnikom zabawę w układanki. Oto cztery panoramy Kamienia Pomorskiego w formie puzzli do ułożenia online o różnym poziomie trudności:

https://puzzlefactory.pl/…/235283-panorama-kamienia-pomorsk…
https://puzzlefactory.pl/…/235295-panorama-kamienia-pomorsk…
https://puzzlefactory.pl/…/235260-panorama-kamienia-pomorsk…
https://puzzlefactory.pl/…/233744-panorama-kamienia-pomorsk…

Miłej zabawy!

PANORAMA KAMIENIA POMORSKIEGO SPRZED 1850 R. – Ułóż Puzzle Online za darmo na Puzzle Factory


Innego dnia ,dzięki uprzejmości i kreatywności Stacja Kultura – Biblioteka Rumia, zaprosiliśmy do zabawy w Bibliomilionerów!

Zachęcaliśmy naszych czytelników do stworzenia własnego lapbooka. Czym jest lapbook? Jest to rodzaj interaktywnej książki, w której zamieszczamy informacje na interesujący nas temat. Co jest potrzebne do wykonania lapbooka? Wystarczy tekturowa teczka na dokumenty, kolorowe papiery, nożyczki , klej, a przede wszystkim pomysł. Lapbook może zawierać wszystko co podpowie nam nasza kreatywność : ilustracje, notatki, puzzle, zagadki, elementy ruchome, skrytki. Tworzenie lapbooka to świetna zabawa dla całej rodziny, rozwija różnorodne umiejętności, pomaga rozszerzyć wiedzę, jest sposobem na spędzenie czasu wolnego. A tematy jakie mogą się znaleźć w lapbooku ? Tutaj ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, może to być ulubiona książka, sportowiec, muzyka … Na fotografiach przedstawiamy przykładowe lapbooki. Jeden o porach roku i drugi o Madagaskarze. Zachęcamy do stworzenia własnych lapbooków

Drodzy Czytelnicy,
oto przepis na piwo kremowe (oczywiście bezalkoholowe😊) inspirowane tym, które z wielką przyjemnością popijali bohaterowie Harry’ego Pottera:
https://www.canva.com/…/DAD8Hv…/uxH7kJaO5DF-XTROfTD4qA/view…

My z przepisu skorzystaliśmy i nie żałujemy. Zachęcamy do przyrządzenia własnej wersji i życzymy smacznego!

Przepis pochodzi z bloga Miodowe Królestwo: https://miodowekrolestwo.com/…/10/piwo-kremowe-bez-alkoholu/
Koniecznie polubcie fanpage autorki: @miodowekrolestwo.blog


Powiatowa i Miejska Biblioteka w Kamieniu Pomorskim