Jury Konkursu w składzie: Barbara Budyńska (przewodnicząca), Bożena Chlebicka-Abramowicz, Anna Godowska, Tomasz Grabiński, Joanna Potęga, Joanna Szymczak-Ryczel, Aldona Zawałkiewicz przyznało następujące nagrody:

I nagroda

• Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku – Filia w Malborku za akcję Gra terenowa dla uczniów malborskich szkół – Malbork miastem „tysiąca” bibliotek – śladem wiedzy w księgach zaklętej

II nagroda

• Sądecka Biblioteka Publiczna im. J. Szujskiego w Nowym Sączu za akcję Kolej na książkę

III nagroda ex aequo

• Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Polu za akcję Biblioteka – świat bajek w jednym miejscu
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Jakubowie za akcję WYgrajcie z biblioteką! Gra terenowa oraz quiz on-line
  • Biblioteka Publiczna Gminy Kętrzyn w Czernikach za akcję Tydzień Bibliotek w Gminie Kętrzyn

Nagrodę Specjalną dla biblioteki z miejscowości do 5000 mieszkańców otrzymały ex aequo

• Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Rojowie za akcję Kolorujemy świat w jednym miejscu
  • Biblioteka Publiczna Gminy Piątnica – Filia w Jeziorku za akcję Mali odkrywcy – podróż po świecie biblioteki

Wyróżnienia otrzymały trzy biblioteki:

• Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie za akcję Integracyjne warsztaty podróżnicze pt. „Świat w jednym miejscu”
  • Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie za akcję Światy wyobrażone
  • Biblioteka Szkolna w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Śmiarach za akcję Świat naszymi oczami w jednym miejscu

Doceniając wysoki poziom, oryginalność i różnorodność działań bibliotek upowszechniających czytelnictwo Jury przyznało Wyróżnienia dodatkowe, które otrzymują:

• Polana Kultury Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Orzyszu za akcję Premiera filmu pt. „Biblioteka – świat w jednym miejscu”
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie za akcję JESTEM ORYGINAŁEM!
  • Biblioteka Główna Akademii Morskiej w Szczecinie za akcję Jak to powiedzieć w Twoim języku?… (How to say it in your language?…)

Wszystkim tegorocznym laureatom serdecznie gratulujemy. Przekazujmy także wyrazy uznania wszystkim pozostałym bibliotekom, które zgłosiły się do Konkursu, za pełne oryginalnych pomysłów działania na rzecz popularyzacji kultury czytania.

Dla laureatów przygotowaliśmy dyplomy i nagrody książkowe pozyskane od wydawnictw wspierających Tydzień Bibliotek, które zostaną wręczone podczas 14. Forum Młodych Bibliotekarzy odbywającego się w dniach 8-9 września 2022 r. w Zabrzu/Katowicach.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedstawiające orła w koronie, nazwę ministerstwa i szarfę w kolorach polskiej flagi

Partnerem wspierającym SBP w realizacji Tygodnia Bibliotek 2022 jest OSDW Azymut – dystrybutor przyjazny bibliotekom.