Tydzień Bibliotek 2019 dobiegł końca, lecz nasza akcja pod hasłem #biblioteka, z udziałem ludzi kultury, dla których książki i biblioteki są nieodłączną częścią życia, jest kontynuowana.
Do naszej akcji #biblioteka dołączyła Sylwia Chutnik – kulturoznawczyni, działaczka społeczna, przewodniczka miejska po Warszawie, pisarka i felietonistka, jurorka konkursu im. Olgi Rok.

Jak powiedziała w wywiadzie dla portalu ngo.pl:

“Biblioteki współcześnie to serca lokalnych zmian i oddolnej aktywności małych społeczności (…). Bibliotekarka jest nie tylko „wypożyczaczką książek”, ale i psycholożką umiejąca słuchać i doradzać. Jest korepetytorką dla dzieciaków i seniorów/seniorek. Jest animatorką kultury i specjalistką od zabawy. Poza tym potrafi wypełnić wniosek o dofinansowanie, zrealizować go i rozliczyć. Mało tego: potrafi wykłócić się z burmistrzem o pozostawienie jednostek bibliotecznych nawet, jeśli grozi im zamknięcie. Potrafi wywalczyć dotację lub choćby skromny remont i uzupełnienie zbiorów. A potem to wszystko uporządkuje, zorganizuje i zareklamuje. Uf!”

*Akcja została zainaugurowana podczas tegorocznego Tygodnia Bibliotek i będzie dalej kontynuowana. Zapraszamy do udziału kolejnych twórców kultury – pisarzy, aktorów, muzyków i wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie życia bez książek i bibliotek.