Jury konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach programu Tydzień Bibliotek 2018 w składzie:

Barbara Budyńska,
Bożena Chlebicka-Abramowicz (przewodnicząca),
Joanna Chapska,
Małgorzata Jezierska,
Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska,
Marzena Przybysz,
Elżbieta Stefańczyk

przyznało nagrody następującym bibliotekom:

I nagroda – Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli (woj. podkarpackie) za akcję „Piknik z biblioteką”

II nagroda –  Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu za kampanię społeczno-edukacyjną „(Do)wolność czytania”

III nagroda – Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie za akcję „Strefa (do)wolnego czytania”.

Jury przyznało także trzy wyróżnienia:

• Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle za miejski maraton czytania „Do-wolność czytania 100/100”
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu. Filia nr 16 za akcję „Ucieczka z biblioteki”
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim za akcję „Otwarcie Książniczek”

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska,