Jury konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach programu Tydzień Bibliotek 2017 przyznało nagrody następującym bibliotekom:

• I nagroda – Biblioteka Jagiellońska w Krakowie za akcję Obszar Roboczy czyli BJ.nie(oczywiście)!
  • II nagroda – Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli (woj. podkarpackie) za akcję Obywatelko/Obywatelu witamy w PRL-u
  • III nagroda – Biblioteka szkolna przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej (woj. dolnośląskie) za akcję Odgadnij tytuł

Jury przyznało dwa Wyróżnienia:

• Sulęciński Ośrodek Kultury – Biblioteka Publiczna w Sulęcinie (woj. lubuskie) za akcję Bal i parada postaci bajkowych
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim (woj. lubelskie) za akcję Środa Tygodnia Bibliotek 2017 w Szpitalu Powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim

Jury postanowiło uhonorować Listami Gratulacyjnymi za oryginalne propozycje akcji promujących czytelnictwo następujące biblioteki:

• Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie (woj. mazowieckie) za akcję Znajdź białego kruka
  • Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie) za akcję Molariusz Warmińsko-Mazurski (Mole w bibliotece? Oczywiście!)

Laureatom oraz wszystkim bibliotekom, które zgłosiły się do konkursu na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2017 gratulujemy ciekawych pomysłów promowania bibliotek i czytelnictwa, angażujących społeczności lokalne!

Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska, Przewodnicząca Jury

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.