Jury konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach programu Tydzień Bibliotek 2016 przyznało nagrody następującym bibliotekom:

• I nagroda – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie) za akcję Familijna gra miejska BI-GOS (Biblioteka inspiruje – gramy od stuleci)
  • II nagroda – Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli (woj. podkarpackie) za akcję Literacki flashmob „Czytaj do woli”
  • III nagroda – Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie (woj. mazowieckie) za akcję Z książką nam po drodze

Jury przyznało cztery wyróżnienia:

• Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej (woj. śląskie) za akcję Kryminalna noc w bibliotece
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Białaczowie (woj. łódzkie) za akcję Czytaj z nami do 4-tej w nocy!
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie (woj. podkarpackie) za akcję Zainspiruj ich biblioteką
  • Sulęciński Ośrodek Kultury – Biblioteka Publiczna w Sulęcinie (woj. lubuskie) za akcję Biblioteka w plenerze

Nagrodzonym, wyróżnionym oraz wszystkim bibliotekom, które zgłosiły się do konkursu na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2016 gratulujemy oryginalnych pomysłów promowania bibliotek i czytelnictwa!

Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska, Przewodnicząca Jury

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego