W konkursie na najlepszy program działań realizowanych w Tygodniu Bibliotek wzięło udział 48 bibliotek, przede wszystkim publicznych, ale także kilka bibliotek szkolnych czy uczelnianych. Tym razem rywalizacja była bardzo wyrównana, dziękujemy za zaangażowanie i ciężką pracę włożoną w większość projektów. Po długich obradach udało nam się wyłonić zwycięzców – biblioteki, które stworzyły najbardziej oryginalne programy, obejmujące nowe pomysły na promocję czytelnictwa.

Laureatami konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich “Tydzień Bibliotek 2011” zostali:

I nagroda (5000 zł.): Biblioteka Publiczna Gminy Wejherowo im. A. Labudy w Bolszewie
II nagroda (3000 zł.): Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnogrodzie
III nagroda (2000 zł.): Gminna Biblioteka Publiczna w Piekoszowie

Wyróżnienia otrzymały:

Biblioteka Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Stawie
Biblioteka Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Nagrody przyznało jury w składzie:

Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska (przewodnicząca)
Małgorzata Jezierska
Anna Grzecznowska
Anna Stępniak
Piotr Jankowski

Uroczystość wręczenia nagród odbyła 13 października 2011 w Warszawie, podczas Kongresu Bibliotek Publicznych “Biblioteka: więcej niż myślisz!”